Laos

spokój, dżungla, egzotyczna kultura

Jak dotrzeć?

Laos to kraj, który zaskakuje. Dopiero odkrywany stanowi nowy kierunek turystyczny, dziewicze miejsce, w którym można odpocząć od cywilizacji, pośpiechu i stresu. To również najbiedniejsze państwo regionu, choć urzeka bogactwem interesujących miejsc i zakątków.

Niestety nie ma bezpośrednich lotów z Polski do Laosu, dlatego najlepiej dostać się tutaj z innych państw azjatyckich, jak chociażby przez Tajlandię. Koszt lotu waha się między 2700 a 3400 złotych w obie strony, choć oczywiście śledząc promocje lotnicze ma się szansę na nieco niższą cenę. Można na przykład skorzystać z tańszego biletu do Bangkoku, a potem dojechać do Vientiane (stolica Laosu) busem, choć podróż taka trwać będzie aż 11 godzin, cena zaś to około 150 złotych.

W Laos panują tropikalne warunki pogodowe, o czym warto pamiętać wybierać się do tego kraju. Tutejszy klimat charakteryzuje się wysoką wilgotnością, tropikalnymi temperaturami, oraz obfitymi i gwałtownymi opadami w porze deszczowej.

Sezon w tym kraju trwa od grudnia do lutego, choć można go odwiedzać od października do marca. Pogoda wtedy jest bowiem bardzo korzystna, nie jest ani deszczowo, ani też zbyt upalnie. Jeśli pragnie się przede wszystkim odwiedzić stolicę kraju to warto wybrać okres od listopada do lutego, przyjemne temperatury i najmniejsza liczba opadów sprawią, że będzie to naprawdę udany wyjazd.

Mimo odległości dzielącej Polskę od Laos warto odwiedzić ten kraj, bowiem jest on naprawdę urzekający. Dziewicza dżungla, malownicze osady i uśmiechnięci mieszkańcy niewątpliwie sprawią, że urlop w tym miejscu okaże się prawdziwym spełnieniem marzeń.