Laos

spokój, dżungla, egzotyczna kultura

Mjanma/Birma

Atrakcje Mjanmar

Mjanma (dawniej Birma) to niezwykły kraj, który potrafi skutecznie oczarować każdego, kto tu przybędzie. Niezwykłe krajobrazy, życzliwi mieszkańcy, wschody i zachody słońca – ten zakątek świata może zachwycić najbardziej wymagających podróżników. Starożytne miasta, luksusowe hotele, jeziora i codzienne życie. Wszystko tu wygląda inaczej i sprawia niejako, że przekracza się pewną linię i wchodzi do nieco bardziej magicznego świata.

Kiedy najlepiej wybrać się na wakacje do Mjanma

Mjanma charakteryzują dwie pory roku – deszczowa i sucha. Najlepszym czasem na odwiedzenie tego kraju jest oczywiście pora sucha. Kiedy dokładnie ona przypada? Otóż w miesiącach od listopada do maja. Wtedy można spodziewać się małej ilości opadów i niewątpliwie najlepszych warunków pogodowych. Warto też wiedzieć, że do lutego temperatury tropikalne nie są jeszcze aż tak uciążliwe, wręcz przeciwnie. Później upały są już dość trudne do zniesienia.

Klimat Mjanmy jest zróżnicowany – na południu przechodzi on w podzwrotnikowy monsunowy. Najbardziej upalnie jest w dolnej części kraju, a sucho w górnej. Większa część państwa to lasy, które czarują ogromem unikalnych gatunków drzew. W lasach tych można zaobserwować słonie, niedźwiedzie, tygrysy, a nawet żółwie morskie.

Co warto zobaczyć w Mjanma?

 Będąc w Mjanma warto zobaczyć starożytne miasto Bagan, które potrafi zafascynować nawet najbardziej sceptycznych podróżników. Przede wszystkim w czasie wschodu oraz zachodu słońca. Koniecznie trzeba zarezerwować sobie dzień lub dw, by móc zobaczyć, co czeka tu na odwiedzających.

Interesująca jest również stolica Mjanma, czyli Naypyidaw. Dlaczego? Bowiem w tej ogromnej metropolii już nikt prawie nie mieszka! Jednocześnie można tu zobaczyć piękne i luksusowe, lecz puste hotele, autostrady i ogromne ZOO, które przede wszystkim odwiedzane jest przez jego pracowników.

Co jeszcze czeka w Mjanma? Chociażby piękne jezioro Inle, kolorowe i tętniące życie w mieście Yangon, pełnym kontrastów. Koniecznie też należy wybrać się na trekking po birmańskich wzgórzach.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*