Laos

spokój, dżungla, egzotyczna kultura

Natura – dzika i egzotyczna

Laos to przede wszystkim lasy monsunowe. Stanowią one około 54 procent powierzchni całego kraju. Można w nich podziwiać wiele różnych gatunków drzew – drzewa tekowe, palisandrowe, hebanowce czy drzewa chlebowe. W górach czekają natomiast lasy dębowe, a w nich drzewa laurowe. Północna część Laos to wzgórza, które porasta roślinność sawannowa.

laos7

Tropikalne lasy deszczowe to także takie drzewa jak bambusy które zrzucają liście w porze suchej. Lasy te posiadają trzy warstwy roślinności. Trzecia z nich to małe krzewy dzikie trawy i inne gatunki pnączy oraz bambusów.

Laos to także liczne gatunki storczyków czy drzew owocowych. Jest on krajem bogatym w zasoby naturalne. Mieszkańcy utrzymują się z tego, co dają im lasy. Dzięki temu jednak, że gęstość populacji jest raczej niska można tu spotkać również wiele gatunków zwierząt rzadkich i egzotycznych. Jest tu też aż 500 różnych ptaków.

W Laosie czekają takie okazy jak nosorożec sondaicus, bos sauveli czy dicerorhinus suatrensis. Żyją tu też zagrożone gatunki. To przede wszystkim słoń indyjski, czarny gibbon, latająca wiewiórka, czerwona panda czy tygrys. W Laos można spotkać również azjatyckiego czarnego niedźwiedzia, azjatyckiego złotego kota, czy też interesujące naczelne. Na ciekawskich czekają wydry, tapiry, łasice i jelenie, a to tylko niektóre ze zwierząt, które tutaj zamieszkują.

Zdjęcia z Laosu prezentowane są na tym profilu Pinterest: https://www.pinterest.com/explore/laos/ gdzie można zauważyć prawdziwie dzikie piękno przyrody w Laosie, nieskażone działalnością człowieka.