Laos

spokój, dżungla, egzotyczna kultura

Tajlandia

Atrakcje Chiang Mai w Tajlandii

Tajlandia, czy też inaczej – Kraina Uśmiechu to jeden z najprostszych krajów do zwiedzenia na własną rękę. Piękne krajobrazy, czysta woda w kolorze turkusu, liczne atrakcje, miasta i orientalna przyroda – to wszystko sprawia, że można zakochać się w tym miejscu. Tajlandia ma aż 2500 kilometrowe wybrzeże, przepiękne plaże i prawie 30 tysięcy buddyjskich świątyń.

Co warto zobaczyć w Tajlandii?

Jednym z najczęściej odwiedzanych miast Tajlandii jest oczywiście Bangkok. To pulsujące, niezwykle żywe miejsce, która jest połączeniem wieżowców i tradycyjnych budowli z drewna, a także z falistej blachy. Urokliwe małe uliczki zapraszają, by się zgubić, a pyszne jedzenie sprzedawane na ulicach warte jest tego, by zjawić się tu właśnie po to. Bangkok to także świątynie buddyjskie pełne złota, kanały, pałac królewski, czy targ Chatuchak.

Niedaleko miasta na rzece zaś znajduje się zielona wyspa Koh Kret. To idealne miejsce na jednodniową wycieczkę, bowiem zakątek ten zachwyca wąskimi dróżkami i przyrodą. Świetnie nadaje się na wypad rowerowy.

Tajlandia to także nieduża wyspa Koh Samet oraz górzysta – Koh Chang. Ta ostatnia pełna jest zieleni, a jednocześnie nie jest tak turystyczna jak Samui czy Phuket. Na turystów czekają tu śliczne plaże, kilka imprez i świecący plankton. Obok Koh Chnag zaś znajdują się takie perełki jak Koh Kuk i Koh Mak, gdzie dominuje cisza i bezludne tereny.

Miłośnicy snorkellingu i nurkowania na pewno odnajdą się w archipelagu Mu Ko Chang National Park, który składa się z wysepek otaczających Chang. Pełna barw i niezwykle urokliwa rafa potrafi na długo zostać w pamięci.

Jeśli zaś chodzi o zwiedzanie to koniecznie trzeba zobaczyć miasteczko Chiang Mai, Kanczanaburi czy przejść szlak 7 wodospadów w Parku Narodowym Erawan. Tajlandia to także miasto opanowane przez małpy – Lopburi czy dawna stolica tego kraju – Ayutthaya.

To oczywiście zaledwie kilka atrakcji z setek tu dostępnych. Warto zwiedzić Tajlandię będąc wcześniej w Laos. Można się wtedy przemieścić laotańskimi liniami lotniczymi lub dwudniowym rejsem Mekongiem. Nie ma co się zastanawiać – Tajlandia potrafi zachwycić!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*