Laos

spokój, dżungla, egzotyczna kultura

Category: Okolice Laos

Tajlandia

Atrakcje Chiang Mai w Tajlandii

Tajlandia, czy też inaczej – Kraina Uśmiechu to jeden z najprostszych krajów do zwiedzenia na własną rękę. Piękne krajobrazy, czysta woda w kolorze turkusu, liczne atrakcje, miasta i orientalna przyroda – to wszystko sprawia, że można zakochać się w tym miejscu. Tajlandia ma aż 2500 kilometrowe wybrzeże, przepiękne plaże i prawie 30 tysięcy buddyjskich świątyń.
(więcej…)

Wietnam

Zatoka Ha Long w Wietnamie

Wietnam to niezwykłe miejsce, orientalny kierunek, który jest w stanie otworzyć na zupełnie nowy, nieznany świat. Interesujące zabytki, miasta pełne atrakcji, górskie krajobrazy – to wszystko sprawia, że można się zachwycić. Dodatkowym atutem jest bliskość Laos, co powoduje, że będąc wcześniej na wakacjach w tej części świata, spokojnie można udać się także do Wietnamu. (więcej…)

Kambodża

Wakacje w Kambodży

Wakacje w Kambodży to idealny pomysł, zwłaszcza dla podróżników, którzy cenią sobie nietuzinkowe wypady pełne uroku i słońca. To także idealny kierunek dla osób, które wcześniej spędziły wczasy w Laos, bowiem Kambodża znajduje się tuż obok. Wybierając taki sposób dostania się do Kambodży warto jednak pamiętać, by zdecydować się wtedy na jazdę autobusem Sorya Bus (jeździ tylko w tygodniu), czy też vanem z firmy AVT. (więcej…)

Mjanma/Birma

Atrakcje Mjanmar

Mjanma (dawniej Birma) to niezwykły kraj, który potrafi skutecznie oczarować każdego, kto tu przybędzie. Niezwykłe krajobrazy, życzliwi mieszkańcy, wschody i zachody słońca – ten zakątek świata może zachwycić najbardziej wymagających podróżników. Starożytne miasta, luksusowe hotele, jeziora i codzienne życie. Wszystko tu wygląda inaczej i sprawia niejako, że przekracza się pewną linię i wchodzi do nieco bardziej magicznego świata. (więcej…)