Laos

spokój, dżungla, egzotyczna kultura

Wietnam

Zatoka Ha Long w Wietnamie

Wietnam to niezwykłe miejsce, orientalny kierunek, który jest w stanie otworzyć na zupełnie nowy, nieznany świat. Interesujące zabytki, miasta pełne atrakcji, górskie krajobrazy – to wszystko sprawia, że można się zachwycić. Dodatkowym atutem jest bliskość Laos, co powoduje, że będąc wcześniej na wakacjach w tej części świata, spokojnie można udać się także do Wietnamu.

Co warto zobaczyć w Wietnamie?

Dobrym pomysłem jest rozpoczęcie podróży od rejsu po najbardziej znanej zatoce w kraju – Ha Long i zatrzymanie się w miasteczku Cat Ba. Można tu bowiem odpocząć z dala od zgiełku, wygrzewać się na plażach i poczuć atmosferę słonecznego Wietnamu. Tutejsze krajobrazy zapierają dech w piersiach.

Interesującym kierunkiem jest także miasto Hanoi. Można tu poczuć ducha francuskiego protektoratu i dawnych Indochin, a także po prostu zrelaksować się w jednej z kawiarni. Co ciekawe po ulicach chodzą tu kurczaki, a centrum jest bardziej wiejskie niż miejskie.

W Wietnamie czeka na podróżników również Sapa, trochę przypominające polskie Zakopane. Największą atrakcją tej części świata są widoki. Górskie szczyty oraz tarasy ryżowe sprawiają, że wszystko inne również zaczyna wyglądać uroczo, nawet jeśli są to sklepy, betonowe hotele czy nierówne drogi.

Wietnam to także jaskinie. Czekają one chociażby w okolicach Ninh Binh oraz Tam Coc. I chociaż właściwie tylko one są interesujące w tym miejscu, to warto je odwiedzić. Jaskinie te bowiem zapadają w pamięć. No i oczywiście krajobrazy.

 Jak dostać się do Wietnamu z Laosu?

Odwiedzenie Wietnamu jest świetnym pomysłem także dla osób, które wybrały na kierunek swoich wakacji Laos. By się dostać do tego orientalnego kraju można wybrać poruszanie się autobusem z Hanoi, który jedzie dobę do Luand Prabang lub też poszukać połączenia lotniczego.

Wietnam to niesamowity kraj, pełen atrakcji. Orientalny klimat łączy się tu z niecodziennymi atrakcjami. Można tu zarówno zrelaksować się na plaży, jak i wybrać się na górski trekking, czy zwiedzać tutejsze miasta. Wszystko w zależności od osobistych preferencji.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*